Top

POTRAVINY SE DARUJÍ I PŘES VÁNOCE. NEJVĚTŠÍ OBJEM ZBOŽÍ Z ŘETĚZCŮ OČEKÁVAJÍ BANKY V LEDNU.

POTRAVINY SE DARUJÍ I PŘES VÁNOCE. NEJVĚTŠÍ OBJEM ZBOŽÍ Z ŘETĚZCŮ OČEKÁVAJÍ BANKY V LEDNU.

Tisková zpráva

Praha, 26. 12. 2018 Potravinové banky pracovaly na zásobování svých partnerských organizací a klientů na Vánoce již od začátku prosince. Mezi svátky očekávají především příjem zboží od výrobců, kteří většinou v tomto období dělají inventarizaci skladů. V průběhu ledna přepokládají od řetězců zvýšené množství darovaných potravin spojených s vánoční nabídkou.

Od začátku prosince potravinové banky navýšily objemy potravin a frekvenci závozu pro odběratelské neziskové organizace. „S chladným počasím se plní noclehárny a azylové domy, velký zájem je tak o trvanlivé potraviny, například konzervy a polévky. Zvýšený zájem je i o mouky, cukr a džemy, kávu a čaj. Potraviny míří i k matkám s dětmi, seniorům a zdravotně postiženým, a tak i u nich může být vánoční atmosféra doplněná o napečené cukroví,“ uvádí Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Přímá distribuce čerstvých darovaných potravin z potravinových řetězců, jako je svoz pečiva, ovoce, zeleniny a mléčných výrobků, bude fungovat i přes vánoční svátky. Svoz trvanlivých potravin většina bank obnoví až od 27. prosince. Banky ovšem budou otevřené pro příjem zboží předně od potravinových výrobců a prodejců.

„Každoročně se stává, že výrobci vyklízí a inventarizují sklady a narazí se na zboží určené k rychlé spotřebě. To jsou pochopitelně banky připravené převzít,“ doplňuje Veronika Láchová.

V průběhu ledna potravinové banky pravidelně zaznamenávají vyšší odběry zboží z potravinových řetězců, v průměru o 10 až 20 %. Jedná se především o zboží silně spojené s vánoční tématikou, které se neprodá ani ve slevách, nebo již skončila jeho minimální trvanlivost. „Na čokoládě z Mikuláše a na vánočních kolekcích není nic špatného ani v únoru. Spoustě dětí udělá radost i po Vánocích,“ říká Veronika Láchová.

„Tesco daruje čerstvé i trvanlivé potraviny v průběhu celého roku na pravidelné denní bázi. V době kolem vánočních svátků a koncem roku je množství darovaných potravin vyšší, a to i z důvodů výrazně zvýšených prodejů a s tím spojených zásob na našich obchodech,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco.

 

No Comments

Post a Comment