NAHORU

Naši partneři a projekty

Tesco ČR

Penny market

Raben

Tesco ČR je dlouholetým partnerem potravinových bank. Každoročně poskytuje značnou část svého rozpočtu nejen na boj proti plýtvání potravinami, ale i na podporu rozvoje potravinových bank v regionech i na národní úrovni.

Penny Market ČR poskytl v roce 2018 potravinovým bankám k bezplatnému užívání sklad pro potřeby logistického centra. Dlouhodobě také spolupracuje na sbírkách a boji proti plýtvání potravin a využívání nedokonalého ovoce a zeleniny.

Raben Logistics Czech republic je hlavním logistickým partnerem potrvainových bank. Pomáhá nejen při přepravě potravin ze sbírek, ale i k dopravě potravin z logistického centra ČFPB do regionů a přepravě přebytků z regionů.

Obchodní řetězec Albert poskytl ČFPB finance k nákupu nákladního automobilu, který slouží pro přepravu potravin z logistického centra do regionů.

Ministerstvo zemědělství poskytuje každoroční finanční podporu ČFPB a potravinovým bankám, čímž umožňuje svoz potravin z obchodů v regionech i z logistických center.

VF Corporation prostřednictvím FEBA pomáhá potravinovým bankám s financováním pojištěním dobrovolníků pro potravinové sbírky a s marketingovou podporou těchto akcí.

Společnost Expodum darovala potravinovým bankám rozkládací stan pro prezentaci na akcích a edukačních programech.